You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

سه شنبه, 06 آبان 1399

محصول باغات گردو شهرستان مهدیشهر می تواند به خارج از کشور صادر شود

ایمیل پرینت PDF
 
 
 
 

شهرستان مهدیشهر ، بزرگترین تولید کننده گردو در استان سمنان است .

رضایی کارشناس کشاورزی گفت : باغ‌ های گردو استان سمنان ، سالانه بیش از پنج هزار تن محصول گردو تولید می‌کنند که بیشترین تولید مربوط به شهرستان مهدیشهر است . کارشناس مسئول باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گردو را محصولی صادراتی عنوان کرد و گفت: به دلیل برخورداری از شرایط مناسب ‌آب و هوایی ، شهرستان مهدیشهر شرایط مناسبی برای تولید گردو داشته و بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان با وسعت 700 هکتار در شهمیرزاد این شهرستان قرار دارد.

رضایی گفت: برای ایجاد یکنواختی در تولید گردو پیوند ژئوتیپ‌ها و ارقام برتر گردو در دستور کار این سازمان و حمایت جدی دولت قرار دارد وی افزود: دراین زمینه مجموعه‌ای 10 هکتاری با عنوان باغ مادری تهیه پیوندک گردو تعدادی از ژئوتیپ‌های برتر بومی شناخته شده و ارقام ثبت شده کشوری در باغ گردوی شرکت کشت و صنعت شهمیرزاد کاشته شده است.کارشناس مسئول باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان ابراز امیدواری کرد: با استفاده از تکنیک‌های روز دنیا در خصوص پیوند درختان گردو از مرحله نهال تا پیوند سرشاخه کاری، برای تعویض ارقام موجود از مجموعه باغ مادری که بالغ بر 25 رقم زئوتیپ را شامل می‌شود ، بهره‌برداری بهینه شود.

 

 

 

 

Tags: در, از, مهدیشهر, برای, شهرستان, گفت, استان, سمنان, شده, گردو, تولید, باغ, پیوند, ارقام, کشاورزی

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن