You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

سه شنبه, 01 آبان 1397

مصاحبه با حجه الاسلام و المسلمین حاج محمد بارانی

ایمیل پرینت PDF

 

 

مصاحبه با  حجه الاسلام و المسلمین حاج محمد بارانی

سایت فرهنگی و اطلاع رسانی سنگسر . آی آر  همکاری خود را با امام جمعه مهدیشهر سال گذشته آغاز نمود و پس از ملاقات حضوری با ایشان در خصوص راه اندازی بخش مختص به امام جماعت در سایت تصمیم گرفته شد تا بخشی از خطبه های هفتگی این مراسم پرفیض در این بخش قرار گیرد تا کلیه همشهریان در نقاط مختلف از اوضاع مهم سطح شهرستان مطلع گردند و در همین راستا مصاحبه ای با ایشان برای حسن شروع این بخش خدمت شما بازدیدکنندگان سایت تقدیم میشود :

* ضمن عرض سلام و تبریک اعیاد شعبانیه خدمت شما لطفا به عنوان امام جمعه مهدیشهر زیباترین روایتی که در مورد نماز جمعه برای شما اثر گذار بوده است را بیان نمایید ؟

** زیباترین مطلب حضور ملائکه ا... است  ، ملائکه خداوند اسم و زمان حضور نمازگران را ثبت میکنند و باید تلاش کنیم جزو اولین های این ثبت نام باشیم ، ضمن اینکه بعد از نماز جمعه نیز ملائکه در صفوف نمازگران حاضر شده و برای غایبین دعا میکنند ، اینها نشان دهنده الطاف خداوند در مورد انسان است .

* آثار و برکات مادی و معنوی نماز جمعه را بیان نمایید ؟

** اولین اثر کسب تقوای الهی میباشد . دومین اثر نماز جمعه مصداق کامل ذکر خداست ، روز جمعه روز ذکر و یاد خداست و اعمال در این روز چند برابر حساب میشوند . سومین اثر نماز جمعه دشمن شناسی است ، قرآن کریم میفرماید : (( ِان اُعبدُا ... وَ اجتُنِبوُ الطاغُوت )) .

* نگاه امام جمعه مهدیشهر برای آینده نماز جمعه و در سطح کلان تر برای شهرستان چیست ؟

** در ابتدای ورودم به مهدیشهر آنچه جزو اهداف بوده است اینکه مهدیشهر جایگاه اول استان را از جهت فرهنگی و معنوی کسب کند ، همچنین از جهت عمران و آبادانی معتقدم که ظرفیت خوبی در مورد شهرستان وجود دارد ، در نماز جمعه نیز توفیقات خوبی داشته ایم و سعی کردیم  زبان گویای مردم در شهرستان باشیم .

* چه شد به عنوان امام جمعه مهدیشهر انتخاب شدید ؟

** عنایت خداوند و الطاف خاص امام زمان ( عج ) شامل حالم شد.

رشته ای بر گردنم افکنده دوست       میکشد هر جا که خاطر خواهه اوست

* عنایت مردم مهدیشهر به شما کم نظیر است خودتان راز این نفوذ را در چه میدانید ؟

** این ارادت طرفینی است و من همواره خودم را خادم و دعاگوی این مردم ولایت مدار دانسته ام ، و از خداوند میخواهم لباس خدمت به اسلام و مردم را همیشه بر اندامم بپوشاند . من خودم را همیشه مهدیشهری دانسته و از خود مردم دانسته ام و تمام تلاش خود را معطوف به حرکت به سمت جلو که در نظر مردم بوده است کرده ام .

* حاضرید به عنوان امام جمعه به شهر دیگری بروید ؟

** هر جایی که باشد برای خدمت و رضایت خداوند حاضرم اما به چند دلیل به این شهر و مردم مهدیشهر علاقه زیادی دارم . اول نام خود شهر است ، ثانیا سابقه این مردم در ولایت مداری است ، ضمن اینکه حضور و غیرت مردم مهدیشهر در همه صحنه ها مثال زدنی است  . به هر حال هر ارتباط و نفوذی متقابل است و مردم مهدیشهر نیز در قلب من جای دارند .

* بهترین و بدترین خاطره از دوران طول حضورتان در مهدیشهر چیست ؟

** اصولا همه لحظات حضورم در این شهر با خاطره خوش همراه است ، بهترین خاطره ارتقا بخش مهدیشهر به شهرستان است  از سوی دیگر لحظاتی که مستمندی از دفتر امام جمعه دست خالی بر میگردد آن روز برای من تلخ است .

* در پایان ازینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید از شما تشکر میکنیم

** موفق و موید باشید .

 

نظر راجع به این مطلب
Tags: در, از, به, با, مهدیشهر, که, شما, است, برای, این, را, مردم, امام, جمعه, نماز

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن