You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

شنبه, 29 خرداد 1400

تأسیس شعبه دانشکده فنی دانشگاه تهران در مهدیشهر

ایمیل پرینت PDF

 

بسمه تعالی


به استحضار می رساند، ایده تأسیس شعبه دانشکده فنی دانشگاه تهران در مهدیشهر در سال 1383 در انجمن مهدیشهری (سنگسری) های مقیم مرکز مطرح و براساس درخواست از دانشکده فنی،خوشبختانه این موضوع در هیأت رئیسه دانشکده فنی مطرح و در جلسه مورخ 3/12/83 این دانشکده با ایجاد شعبه دانشکده فنی در مهدیشهر در چهارچوب ضوابط دانشگاه تهران (پردیس مهدیشهر) موافقت اصولی به عمل آمد و در تاریخ 21/4/87 هیأت رئیسه محترم دانشکده فنی با کلیات ایجاد شعبه دانشکده فنی در مهدیشهر به شرط ایجاد امکانات و تسهیلات لازم توسط انجمن و خیرین مهدیشهر، موافقت نمود.

انگیزه های دانشکده فنی برای این موافقت به شرح زیر اعلام گردید:

-         تأمین نیروی انسانی متخصص در منطقه که منجر به شکوفایی اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد شد.

-         تغییر در نیازها و در نتیجه بهبود زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی منطقه

-         ارتقای سطح تعاملات فرهنگی در منطقه

-         افزایش فرصت های شغلی برای افراد ساکن منطقه و استان

-         امکان دسترسی بیشتر اهالی منطقه از جمله دختران منطقه به آموزش عالی

-         خارج شدن منطقه از انزوای جغراقیایی

-         افزایش میزان تحصیلات در سطوح متوسطه و عالی در منطقه

با توجه به اهداف فوق، درخواست تخصیص 50 هکتار زمین از سازمان محترم زمین شهری استان سمنان توسط ریاست محترم دانشکده فنی اعلام گردید. در ابتدا ایجاد دو یا سه رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی پیش بینی شد تا در یک دوره بیست ساله تعداد دانشجویان به حدود 2000 نفر برسد.

با پیگیری مکرر سرانجام سازمان زمین شهری سمنان برای فاز اول 10 هکتار زمین تخصیص داد. در شهریور سال 85 مبلغ مورد درخواست وزارت مسکن و شهرسازی توسط یکی از خیرین انجمن پرداخت شد و مراتب به دانشکده فنی اعلام گردید.

لازم به ذکر است موافقت دانشکده فنی صرفاً بابت پشتیبانی معنوی، آموزشی و مدیریتی پردیس مهدیشهر بوده است.

هزینه های عمرانی و تجهیز به عهده انجمن و خیرین مهدیشهری می باشد؛ که در این فاصله با کارآفرینان و فعالان اقتصادی موفق سنگسری جلساتی برگزار گردید که هنوز نتایج مورد نظر حاصل نگردیده است و رایزنی ها ادامه دارد.

جهت تسریع و تسهیل اجرایی شدن طرح، انجمن کمیته راهبری را در اسفند ماه 1386 با دستورالعمل های اجرایی به شرح زیر  تشکیل گردید:

1)     تأمین بودجه فاز اول جهت انعقاد قرارداد و آماده سازی "طرح اولیه و جانمایی کلی" تصویب و تأیید جزئیات آن در دانشکده فنی دانشگاه تهران و شروع و خاتمه عملیات عمرانی و آماده سازی و تجهیز به منظور جذب دانشجو، براساس زمانبندی پیش بینی شده.

2)     پیگیری تأمین بودجه و برنامه ریزی برای فازهای آتی

* با توکل به خداوند منان و با همت همشهریان علاقمند به توسه پایدار سنگسر، امید است در یک دوره زمانی سه یا چهار ساله با پایان یافتن عملیات عمرانی، فعالیت های آموزشی و تربیت نیروی انسانی متخصص که یکی از شاخص های اصلی توسعه پایدار می باشد آغاز گردد.

** کمیته راهبری هیأت اجرایی انجمن آماده دریافت پیشنهادات سازنده همشهریان عزیز می باشد.

***اشخاص حقیقی و حقوقی که مایل به همکاری در مراحل مختلف این طرح (تأمین بودجه، مشاوره، طراحی، تهیه مصالح و تأسیسات ساختمانی، پیمانکاری عملیات اجرایی، تجهیز آزمایشگاه ها و ...) می باشند، با دبیر کمیته راهبری، آقای مهندس ساداتی و یا با دفتر یا اسایت انجمن تماس حاصل نمایند.

 

 

Tags: در, از, به, با, مهدیشهر, که, این, های, انجمن, منطقه, می, یا, دانشکده, فنی, ایجاد

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن