You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

سه شنبه, 30 شهریور 1400

متن سخنرانی در همایش پایدار سنگسر بمناسبت جشن ایجاد فرماندار و شهرستان شدن

ایمیل پرینت PDF

 

به نام خدای توسعه و تعالی بخش

 

سلام بر مهدی(عج) که این خطه کهن،وامدار نام اوست ویقیناً توجه او نیز سرانجام کارساز و چراغ راهی برای دلسوختگان توسعه،پیشرفت و تعالی ایران اسلامی.

دست مریزاد به که گویم ، به دولت محترم که این اتفاق میمون و خجسته از او در دل این مردمان شریف و اندیشمند و پلاش مهدیشهر به یادگار ماند؟ یا به مردم مصم،پیگیر و آرزومندی که در این زمینه چشم امید به تحقق عدالت شهرستان شدن منطقه شان بسته بودند؟ یا به نمایندگان محترم استانی مجلس شورای اسلامی ونمایندگان سه دوره شورای اسلامی شهر مدیشهر که اقبال شهرستان شدن مهدیشهر ،یار این دوره گشت،دست مریزاد را به مسئولین محترم استان به ویژه استاندار و معاونت محترم سیاسی آن و مسئولین محترم این شهرستان عرضه داریم که دلسوزی و میل وافر به خدمتی بزرگ را ،دست مایه تلاش و پیگیری مجدانه خود قرار داده بودند؟ یا به رسانه های منتسب به مهدیشهر «و سازمان های مردم نهاد» آن در منطقه و خارج از منطقه ، که با انعکاس منطقی و واقع گرایانه اهداف دیرینه و به حق مردم قدرشناس و صبور مهدیشهر در پایداری توسعه همه جانبه اقتصادی ،اجتمکاعی وفرهنگی ،دفاع صادقانه داشتند و برآرامش و ارهبردهای قانون مدارانه در پیگیری امر نحقق شهرستان شدن مهدیشهر مصّر بودند؟

دست مریزاد به همه و همه ،_ به آنهائی که سالیانی پیش بذر این اندیشه و هدف را کاشتند و به آنهایی که نهال این بذر را با پیگیریهای عدیده و همه جانبه شان حراست و نگهداری کردند و به آنانی که امروز ،درخت پرثمرش را به بار نشاندند و با وسعت بخشیدن سایه آن ،چشم انداز زیر ساختهای روشن توسعه و آبادانی شهرستان مهدیشهر و توابع آن را ارمغان را پیشرفت این منطقه قرار دادند ،بایستی تهنیت گفت و متنان وافر داشت و شکری جمیل....

ام همه این تلاشها و عنایت ها، گام اول بود.مهدیشهر با شهرستان شدنش در راستای روشن تر اهداف چشم انداز 20 ساله قرار گرفت.اینک بر مجریان محترم منطقه ایست که درقالب برنامه ریزی کوتاه مدت و هدف گذاری برنامه های بلند توسعه ائی ،اما هماهنگ وهم دل، فرصت استثنایی پیش آمده را به قاعده خدمت و آبادانی منطقه محروم،جهت دستیابی به اهداف شاخص های توسعه یافتگی چشم انداز 20ساله پیوند زنند و از انرژی و توامندی مردم آماده به خدمت و همدل این دیار بهره مند ،که وفاداری شان به تدیّن اثبات و دین خود را به انقلاب اسلامی با شهدای گرانقدرشان ادا نموده اند.در این راه خطیر ،رسیدن به هدفهای عمران،آبادانی و نیل به رفاه و تعالی مهدیشهر،تنها با مشارکت همین مردم سخت کوش و علاقمند به پیشرفت ،میسر خواهد بود،چراکه محور ومدار توسعه و پایداری آن در هر حوزه ای انسان است و مردم.

این است که راز و رمز توفیق« توسعه یافتگی و تعالی» یک جامعه ،اول در همین مشارکت پذیری مردمی نهفته است، دوم برنامه ریزی صحیح و شناخت ابعاد شاخص های مورد نیاز توسعه منطقه و هدف گذاری این شاخص ها و متغیرهای اقتصادی ومحیط زیستی ،اجتماعی و فرهنگی متناسب با ظرفیتهای منطقه وسوم مورد بسیار مهم دیگر که شاید پیش نیاز الزامات توسعه پایدار نیز باشدمجرانی آگاه ،دلسوز و مصمم با وسعت نظر و با تفکری توسعه گرایانه می باشد که به حمدا... در این منطقه حاصل است.فراموش نکنیم درآن واپسین «میقات یومٌ المعلوم» ،همگی در محضر او مسئولیم و پاسخگو.

برادران وخواهران گرامی،با حرکت زیبا و به موقع «شهرستان شدن مهدیشهر »حجت بر همه تمام شده است ودر این امر خطیر از پیشگاه با عظمت حیّ بصیر مدد بخواهیم تا،فرصتها چون برف در آفتاب تموز از دست نرود و انتضار نیز چنین است.حال که به توسعه و پایداری آن می اندیشیم به نظر می رسد ،موارد نیز علاوه بر موارد فوق پیش نیاز این حرکت باشد.

-          اتخاذ استراتژی درست توسعه منطقه و مشارکت پایدار بر اساس اسناد بالادستی توسعه.

-          شناخت مزیت های نسبی منطقه.

-          کمک ویژه در ایجاد سازمانهای مردم نهاد((NGO

و تقویت آنان در مشارکت جو.یی توسعه_بالتبع کمک به پیشبرد امر واگذاری امور به مردم در کاهش حجم تصدی گری دولت_بسترهای نرم افزاری لازمی اند که توسعه همه جانبه به آن وابسته است.

اما چراکه کمک ویژه در ایجاد و نوسعه نهادهای مردمی و سازمانهای توسعه ائی؟ از آنجا که NGO ها یا سازمانهای مردم نهاد به عنوان بخشی از ساختار ملت _ نهادهای مردمی_ دولت در جوامع پیشرفته امروزی با سابقه حدود 60 سال و با قدمت تاریخی صدها ساله در ایران نقش بسیار مهم و تعیین کننده خود را در پیشبرد اهداف توسعه ای دولت _ملت به تجربه اثبات نموده است و نهادهای خود جوش مردمی ،متعهد و غیر دولتی فی الواقع کانونم ها و راهی به سوی توسعه و مشارکت پایدار اجتماعی بوده و از حاملان توسعه ، شناخته شده اند، جادارد در ساختار سیاست گذاریها و برنامه ریزیهای توسعه ائیمدیریت نوین در منطقه ،نقش شایسته ای را به خود اختصاص دهند.

انجمن مهدیشهری های مقیم تهران نیز به عنوان عضو کوچکی از خیل عظیم سازمانهای مردم نهاد ملی با چند صد عضو افتخار دارد ضمن عرض تبریک مجدد به مردم شریف مهدیشهر و دست اندر کاران محترم منطقه ای_استانی و طلب توفیق فزونتر از خداوند دانای حکیم ،آمادگی همکاری و همراهی بیش از پیش خود را در پیشبرد اهداف دور و نزدیک نسل های آینده، که بنیان مرصوصش را امروز و این نسل به حول و قوه الهی به همراهی اولیّن فرماندار گرامی اش پی خواهد افکند.

                   هر گلی نو که در جهان آید                            ما به عشقش هزار دستانیم

از اینکه به سخنم بذل توجه فرموده اید بسیار متشکرم و آرزوی توفیق برای یکایک شما دارم.

والسلام

 

رئیس هیئت اجرائی انجمن

مرداد 1387

متن سخنرانی در همایش * پایدار –سنگسر

بمناسبت جشن ایجاد فرماندار و شهرستان شدن

 

 

 

Tags: در, از, به, با, مهدیشهر, که, این, های, شهرستان, منطقه, را, مردم, همه, محترم, توسعه

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن