You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

شنبه, 05 بهمن 1398
  • ته چین غذای لذیذ سنگسری
  • رمه بره شو
  • غار دربند یکی از جاذبه های شهر
  • ترکیب رنگ زیبا در ایل سنگسر

برگزاری جشنواره تابستانه سنگسریها در هتل دربند

ایمیل پرینت PDF


 


جشنواره تابستانه سنگسری ها روز پنجشنبه همزمان با نیمه شعبان در میان استقبال پرشور اهالی فرهنگ و دوستداران مهدیشهر در هتل دربند برگزار شد.
ابتدای مراسم پس از ایراد خیرمقدم با شعرخوانی استاد ذوالفقارخانی (صحرا) آغاز شد و پس از وی برادرزاده اش علیرضا ذوالفقار خانی به اجرای دو قطعه موسیقی با اشعاری از زنده یاد کیانوش حیدریه و استاد ذوالفقار خانی پرداخت. همچنین آقای راد پیام ۲ دقیقه ای را از طرف جشنواره به زبان انگلیسی برای مهدیشهری های خارج از کشور قرائت کرد.
اولین سخنران مراسم یدا.. حاج علیان، پژوهشگر مهدیشهری بود که مطالبش را در مورد گاهنمای سنگسری که توسط ایشان در سال گذشته در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید، ایراد نمود.
مهندس پاکزادیان، مدیر موزه عشایری ایل سنگسر هم در خصوص اهمیت موزه جهت حفظ فرهنگ بومی و نیز ضرورت حمایت از این مجموعه خصوصی صحبت کرد.
حسین پوراسکندری نیز در این مراسم به اجرای چند قطعه از موسیقی محلی مهدیشهر پرداخت و مورد تشویق حضار قرار گرفت.

گزارش تصویری از همایش علمی بیماری اچ آی بی ام در مهدیشهر

ایمیل پرینت PDF

 

 

 

 

نوروز باستانی 91 مبارک !

ایمیل پرینت PDF

 

نورویَ سالی نو خاد سازیگار بو

سال 90 هم به پایان رسید و تا ساعاتی دیگر شاهد بهار نو و سال نو خواهیم بود . در سال گذشته سعی داشتیم که فعالیت سایت را کمابیش و در حد انتظار شما عزیزان حفظ کنیم ولی متاسفانه به علت مشکلات عدیده ای که بیشتر آن متوجه شخص بنده ( تحصیل ) است نتوانستیم آنطور که بایسته و شایسته شما عزیزان است فعالیت داشته باشیم و برای بسیاری از شما سایت سنگسر در سال 90 تکراری و کسل کننده بود . حقیقت بر کسی پنهان نیست که بعد از رفتن مهدی عزیز  تمامی فعالیت های سایت فرهنگی و اطلاع رسانی سنگسر . آی آر  افت شدید پیدا کرد و تا کنون نتوانسته ایم جایگزینی برای توانمندی های آن عزیز از دست رفته بیابیم و همواره فعالیت همکاران و همراهانمان موقتی و بازه ای بوده است. خود ما به تمامی این کمبود ها واقفیم و از تمامی عزیزانی که از روی دلسوزی این کمبود ها را گوشزد میکنند سپاسگزاریم . امید است در سال جدید شرایطی فراهم شود که به روزهای پر فروغ گذشته بازگشته و بتوانیم در حد توقع ظاهر شویم . در اینجا برای تک تک شما عزیزان هر کجا که هستید آرزوی سالی خوش همراه با موفقیت و سلامتی داریم   . این دو ترانه تکراری ولی زیبا هم تقدیم به شما . عیدتان مبارک !

ترانه " سالی نو " با صدای پوراسکندریان و آهنگسازی استاد درخشانی

ترانه زیبای" باز بهار آمد " با صدای پوراسکندریان و آهنگسازی یمین غفاری

 

نظر راجع به این مطلب


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL