You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

يكشنبه, 05 بهمن 1399

سنگسر . آی آر سه ساله شد !!!

ایمیل پرینت PDF

ضمن عرض سلام و تبریک اعیاد اسلامی بر همشهریان عزیز و همچنین تبریک سومین سال راه اندازی سایت سنگسر . آی آر لازم است طبق قولی که پیشتر خدمت شما عزیزان داده بودیم برنامه های سایت سنگسر . آی آر را در سالروز تاسیس این سایت  به حضور شما عزیزان اعلام داشته باشیم :

در ابتدا نقدی توسط همکار پر تلاش و خوش ذوقمان ( همتا ) بر عملکرد سایت سنگسر . آی آر که به حق تمامی مسائل را با ظرافت و با قلمی شیوا بیان نموده اند مطالعه خواهید نمود .

سپس مسابقه ای تحت عنوان سنگسر . آی آر شناسی طرح گردیده است که قسمت اول  آن با استقبال خوب همشهریان مواجه شده بود و از برندگان آن مسابقه با هدایا و تقدیر نامه هایی به رسم یادبود قدردانی به عمل آمد . این بار نیز به دو نفر از همشهریانی که پاسخ صحیح سوالات را تا روز شش آذر ماه سال جاری به آدرس ایمیل info [AT]sangesar[dot]ir ارسال کنند هدایایی به رسم یادبود اهدا میگردد .

در پایان نیز مطلبی طنز آمیز در خصوص هدفمند نمودن سایت سنگسر تقدیم حضورتان میگردد که از شما دعوت میکند در این روز نظرات و پیشنهادات خود را در جهت پربار تر شدن سایت اعلام کنید .

امیدواریم در سال آینده نیز بتوانیم در چنین روزی پذیرای شما همشهریان عزیز باشیم .

 

چه خبر از شهر مجازی؟! .....

همون جوری که همه شما دوستان عزیز می دونین هر شهری کلی رئیس و روسا داره . فرماندار، شهردار ، امام جمعه ، اعضای شورا که مهمترینشون هستن . این سایت هم همین جور که می بینین یه شهر مجازیه برای مهدیشهری ها و حالا این شهر مجازی هم قطعا باید کلی رئیس و روسا داشته باشه مثل شهر واقعی که فرماندار و بخشدار و شهردار داره شهر مجازی هم چنین افرادی رو داره .

اول از همه فرماندار شهر مجازی مهدیشهری ها  مدیر کل سایت که همون آقای محمد عبدالحسینی باشه میشه ، که باید فرمان شهر مجازی رو محکم بچسبه و نذاره که یه وقتی از جاده منحرف بشه و باید اونقدر توانایی داشته باشه تا فرمان رو خوب بچرخونه تا به اهدنا صراط مستقیم هدایتش کنه . حالا شما ساکنین شهر مجازی اگه مشکلی دارین و دیدین که شهر پیشرفتی نداره می تونین همه کاسه کوزه ها رو رو سر این فرماندار مجازی خراب کنین چون همه چی دست ایشونه . البته بماند که الان هر کی می تونه ادعای فرماندار شدن رو بکنه فقط کافیه که اتومبیل داشته باشه و پشت رل بشینه و فرمان رو نگه داره اون موقع میشه فرمان دار ، حالا دیدین چه راحت میشه فرمان دار شد .

شهردار مجازی هم نقش اساسی تو ساختن شهر داره  ، حالا نمی دونم که این شهرداره کیه که شهرش زیاد شکیل نیست و می تونه ظاهر شهر رو یه کمی شکیل تر درست کنه . البته یه ذره هم این شهر شلوغ و پلوغه و خیابونای فرعی زیادی داره که اگه چند خیابون اصلی تو شهر بکشه و خیابونای فرعی رو از خیابون اصلی منشعب کنه شلوغ پلوغی این شهر بزرگ کمتر میشه و دیگه کسی که پاشو تو شهر می ذاره سردرگم نمیشه و راحت تر آدرس خیابونا رو پیدا می کنه .

تو این شهر مجازی اداره و مراکز هم وجود داره مثلا تو این شهر مجالس سخنرانی هم دارن (سخنرانی ها) مرکزی داره که مردم شهر با هم بحث و تبادل نظر می کنن (تریبون آزاد) سینما هم که داره (تلویزیون آنلاین) علاوه بر اینکه عکاسی داره (گالری عکس)ویدئوکلوپ هم داره و مردم می تونن فیلم ها و کلیپ هاشون رو اونجا تهیه کنن(مرکز دانلود) تازه تو این شهر مردم راحت می تونن با هم صله رحم هم بکنن (چت و گفتگو). بجز این مراکز اداراتی هم تو شهر مجازی هست مثل ادارات معرفی شهرستان و ییلاقات و قشلاقات سنگسری ها که همون اداره گردشگری میشه ، آموزش زبان سنگسری همون اموزش و پرورش ، آب و هوا همون اداره هواشناسی ، اخبار همون خبرگزاری ها ، استخدام همون اداره کار ، منتها فرق این ادارات با ادارات شهر واقعی اینه که این ادارات شهر مجازی ریئس ندارن واکثریت کاراش رو باید خود فرماندار انجام بده یا پیگیری کنه که اگه روسایی واسه این ادارات بذاره خیلی بهتره و کارها بهتر و سریعتر انجام میشه .

نمایندگان سایت هم که مثل اعضای شورای شهر هستن ، حالا تا چه اندازه در زمینه رفع مشکلات و ارائه برنامه برای شهر مجازی تلاش می کنن خدا می دونه ، البته با توجه به اینکه برنامه های این شهر مجازی یه ذره کسل کننده شده و حال و هوای گذشته رو نداره و از شور و حال افتاده بیشتر همت اینا رو می طلبه تا بیشتر به فرماندار شهر مجازی کمک کنن تا شهر از یکنواختی درآد و گردشگرانی که دائما وارد این شهر میشن با چیزهای قدیمی و تکراری مواجه نشن .

اگه فرماندار مجازی هم همت بیشتری برای پیشرفت شهر نکنه و به همین منوال پیش بره اون موقع است که شهرهای مجازی دیگه تند و تند پیشرفت می کنن و از شهر خودمون جلو می زنن و این شهر عقب می مونه و میشه عقب افتاده و وقتی هم اینجوری بشه مردم شهر (کاربران سایت) به شهرهای پیشرفته تر کوچ می کنن و این شهر خالی از سکنه میشه .

البته ما مردم شهر مجازی یه کمی به فرماندار محترممون حق می دیم چونکه یه فرماندار که تنهایی نمی تونه کل شهر رو اداره کنه و همه کارا رو یه تنه انجام بده و باید بقیه مردم و روسای ادارات شهر بهش کمک کنن که حتما کمک نمی کنن که شهر اینجوری شده ! البته از مهمترین کسی که بعد از فرماندار تو اداره کردن و پیشرفت شهر نقش مهمی داره بخشداره که متاسفانه در حال حاضر این شهر مجازی بخشدار نداره البته اون موقع ها بخشدار داشت و با تلاش های همین بخشدار بود که شهرمجازی پرشور و حالی داشتیم اما وقتی بخشدارمجازی خوب و عزیزمون از میونمون پر کشید (نثار فاتحه ای برای شادی روح مهدی عبدالحسینی) همه کارها افتاد به دوش خود فرماندار و فرماندار مونده بود و داغی بر دل و شهری که بخشدار نداشت . اما از اون موقع تا به حال مدتی گذشته و اینجا دیگه تقصیر از خود فرماندارمحترمه که بخشدار جدیدی رو برای شهر معرفی نکرده تا کمک کارش باشه و شهر رنگ و روی تازه ای(آپدیت) به خودش بگیره .

اما از همه اینها که بگذریم کلا این شهر مجازی ، شهر مجازی خوبیه و راضی هستیم منتها هم فرماندار شهر مجازی باید در سال همت مضاعف و کار مضاعف همت بیشتری کنه و هم همه ما باید دست به دست هم بدیم تا شهر پیشرفته تری داشته باشیم ، پس اگه موافقین با یه یا علی دست به کار بشین و برای شهر مجازی برنامه بفرستین تا شما هم تو پیشرفت شهر سهیم باشین.

خوش باشید و از زندگی در شهر مجازی سنگسر.آی آر لذت ببرید .

 

قسمت دوم تست سنگسر .آی آر شناسی

 پاسخ های خود را تا تاریخ شش آذر سال جاری به آدرس info [AT]sangesar[dot]ir ارسال کنید .

1 - فراخوانی مقاله نقش فناوری اطلاعات در توسعه سبز پایدار شهرستان مهدیشهر توسط چه ارگانی انجام شده بود ؟

الف : شورای شهر مهدی شهر

ب : فرمانداری مهدی شهر

ج : جامعه خبرنگاران مهدی شهر

د : انجمن مهدیشهری های مقیم مرکز

2- هنرمند محیطی و خلاق سنگسری که در سایت سنگسر . آی آر معرفی شده چه کسی می باشد ؟

الف : احمد نادعلیان

ب : حسن پاکزادیان

ج : فریدون فریدونی

د : هیچکدام

3- سایت سنگسر. آی آر با کدام یک از تشکل های زیر تعامل دارد؟

الف : موسسه خیریه فدک مهدی شهر

ب : انجمن پیام آوران صلح و دوستی

ج : انجمن مهدی شهری های مقیم مرکز

د :   همه موارد

4- معرفی غار دربند در کدام بخش از سایت آمده ؟

الف : مقالات مهدی شهری ها

ب : گزارش ها

ج : وبلاگ سنگسر . آی آر

د :   اخبار و اطلاع رسانی سایت

5- کدام کشور در مراجعه به سایت بیشترین آمار را دارد؟

الف : کاستاریکا

ب : آمریکا

ج : انگلستان

د :   کانادا

6- نخستین جشنواره فرهنگی و هنری سنگسری ها در کجا برگزار شد؟

الف : ییلاق گل زرد

ب : رودبارک

ج : مهدی شهر

د :   موارد ب و ج

7- شهید محمد عبدالحسینی در چه تاریخی به شهادت رسید ؟

الف : 3 شهریور سال 62

ب : 3 شهریور سال 61

ج : 30 شهریور سال 62

د :   30 شهریور 61

8- کدام شبکه رادیویی به معرفی مهدی شهر و ایل سنگسری پرداخته است ؟

الف : رادیوی صدای آشنا

ب : رادیو پیام

ج : رادیوی شبکه سراسری

د :   رادیو جوان

9- همراهان و همیاران سایت کدام یک از موارد زیر را شامل می شود؟

الف : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدی شهر

ب : دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی مهدی شهر

ج : امام جمعه مهدی شهر

د :   همه موارد

10- در سنگسر دات آی آر بین الملل ، سنگسر به چند زبان زنده دنیا معرفی شده ؟

الف : بیش از 30 زبان

ب : بیش از 20 زبان

ج : بیش از 10 زبان

د :   بیش از 5 زبان

 

مسابقه طرح هدفمند کردن سایت سنگسر.آی آر

در اجرای طرح هدفمند سازی ها که جو اون همه رو فرا گرفته ما هم تصمیم گرفتیم به صورت دیجیتالی خودمون یعنی سایتمون رو هدفمند کنیم . حالا سئوال ما از شما همشهریان خوب و دوست داشتنی اینه که به نظر شما چه جوری میشه سایتمون رو هدفمند کنیم ؟ یا بهتره بگیم :

 چه راهکارهایی را برای هدفمند کردن برنامه های سایت سنگسر. آی آر پیشنهاد می کنید ؟

شما ما را در راستای هدفمند کردن برنامه هامون یاری رسانید ماهم در راستای طرح های هدفمندتون به یک نفر به صورت هدفمند جایزه می دیم .  
Tags: در, از, به, با, که, سایت, این, می, مهدی, شهر, هم, فرماندار, رو, مجازی, داره

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن