You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

دوشنبه, 28 مهر 1399

مصاحبه با اسفندیار صفائی سرمربی تیم ملی هاکی به بهانه حضور ایران در جام جهانی هاکی

ایمیل پرینت PDF

 

 

 

به خاطر دارید سال گذشته در همین ایام مصاحبه ای  با آقای اسفندیار صفایی سرمربی تیم ملی هاکی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت قهرمانی این تیم در مسابقات آسیایی ترتیب دادیم . گویا این قهرمانی ها برای هاکی ایران با تلاش مربیان و بازیکنان به یک دستاورد دائمی مبدل گشته و مفتخریم برای دومین سال با سرمربی تیم ملی هاکی کشور مصاحبه ای داشته و از آخرین اخبار مربوط به این ورزش مطلع گردیم .

سنگسر . آی آر : با سلام  و تبریک بابت قهرمانی مجدد تیم ملی هاکی ایران لطفا در خصوص این مسابقات و چگونگی سیر قهرمانی تیم کشورمان توضیحاتی بفرمایید ؟

اسفندیار صفایی : این مسابقات امسال نیز در کشور مالزی برگزار شد و نسبت به سال گذشته این تفاوت را داشت که قهرمان این دوره از مسابقات مجوز حضور در رقابت های جام جهانی را نیز به دست می آورد . بنابر این حساسیت این دوره به مراتب از دوره های گذشته بیشتر بود و به همین دلیل تیم های بیشتری شرکت داشتند و سطح کیفی تیم ها هم رشد قابل توجهی داشت .  تیم ما هم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشت و با اردویی که در جزیره کیش برپا نمودیم سطح بازیکنانمان را مطلوب تر از قبل نمودیم . بازی های دوره ای با بردهای تیم ایران و سرگروهی ما به پایان رسید و تیم مالزی در رتبه دوم قرار گرفت . فینال مسابقات هم با تیم مالزی که میزبان مسابقات بود و از امتیازات میزبانی سود می برد برگزار شد . بازی فینال با نتیجه سه به دو به نفع تیم ایران به پایان رسید و این بازی سنگین ترین بازی بود که در این چند وقت  برگزار کردیم و حساسیت های این بازی فوق العاده بالا بود .

*: با توجه به این که تیم ایران مجوز حضور در بازی های جهانی لهستان را کسب نموده است برنامه و پیش بینی شما از این تیم به عنوان تیم اول آسیا در این دوره از رقابت های جهانی چیست ؟

**: از 29 مرداد ماه بازی های لیگ برتر شروع خواهد شد و ما با زیر ذره بین گذاشتن تک تک بازیکنان تا 4 آبان ماه  که لیگ به اتمام میرسد یک تیم منسجم را برای آمادگی رقابت های جهانی گردهم خواهیم آورد . از این تاریخ به بعد یک هفته تست و بعد آن یک اردو داخل ایران و یک اردو برون مرزی خواهیم داشت . اردوی برون مرزی ان شاء الله در جمهوری چک و به مدت یک هفته انجام میشود . بعد از این دوره آمادگی راهی تورنمنت شش جانبه مسکو  در روسیه خواهیم شد که تیم های سطح اول جهان یعنی روسیه ، اطریش ،آلمان ، لهستان ، هلند به همراه تیم ایران در این مسابقات شرکت خواهند داشت . آلمان به عنوان قهرمان جهان و لهستان به عنوان نایب قهرمان تیم های رده بالای هاکی جهان هستند که به همراه هلند و اطریش و روسیه رقبای جدی تیم ایران در این مسابقات خواهند بود . البته تیم ایران در سال 85 در همین مسابقات با روسیه با نتیجه مساوی دو دو و با پیروزی برابر اوکراین کارنامه موفقی ازین حیث داشته است . تیم ایران در سطوح جهانی بهتر بازی میکند به دلیل اینکه این تیم ها صاحب سبک هستند و نتایج به دست آمده ما در این رقابت ها موید این ادعاست . ما امیدواریم بتوانیم در این دوره از رقابت های جهانی به عنوان تنها نماینده آسیا نتایج خوبی کسب کنیم . با توجه به اینکه در صورت صعود تیم ما از دور اول به دور بعد احتمال افزایش سهمیه آسیا برای جام جهانی 2015 بیشتر خواهد بود ما خود را نه تنها نماینده ایران بلکه نماینده آسیا میدانیم .

*:در خصوص بچه های مهدیشهری تیم ملی هم اطلاعاتی به خوانندگان سایت سنگسر بفرمایید .

**:امسال سه نفر از اعضای تیم ملی از مهدیشهری ها بودند . آقای محمد مهدی ملک احمدی که کاپیتان تیم ملی هستند و در بازی فینال به عنوان  بهترین بازیکن میدان شناخته شدند . آقای عباس اروئی که بعد از آقای نوروز زاده آقای گل مسابقات شدند . آقای علی اصغر صداقتی هم به عنوان دروازه بان تیم ملی در این مسابقات همراه ما بودند . همچنین آقای محمد علی ملک احمدی به عنوان دستیار و مربی تیم ملی حضور داشتند .

*: در خصوص تیم  سایپای مهدیشهر که مربیگری آن را عهده دار شده اید توضیحاتی بفرمایید .

**: امسال در لیگ برتر با نام سایپای مهدیشهر تیمی قدرتمند را راهی مسابقات خواهیم کرد و در این راستا از مجموعه عزیزان من جمله آقای ملک احمدی و ملائیان و ... کمک خواهیم گرفت تا نماینده خوبی برای مهدیشهر باشیم تا حقانیت هاکی مهدیشهر  را اثبات کنیم .

*: لطفا در خصوص پروژه زمین هاکی مهدیشهر که مسئولین قول مساعدت آن را داده بودند نیز توضیحاتی بفرمایید .

**: متاسفانه کسی برای این پروژه دل نمی سوزاند و هیچ متولی ندارد . این پروژه نسبت به سال گذشته که با شما مصاحبه داشتیم هیچ پیشرفتی نداشته است . ما در مجموعه تیم به یک همدلی رسیدیم و امیدواریم که مسئولین نیز به این همدلی برسند و تضادهای فکری و خطی  را کنار گذاشته و بیشتر به فکر ورزش باشند .

*: وضعیت تیم های پایه هاکی مهدیشهر به چه صورت است ؟

**: در چند ماه اخیر جمعی از پیشکسوتان هاکی مهدیشهر به ویژه آقای ملائیان که شبانه روز برای این موضوع زحمت کشیده اند و تا کنون قریب به 60 نفر نو آموز جذب شده و میتوان به آینده امیدوار بود . اما همه این حرکت ها خود جوش بوده و با همه این افتخار آفرینی ها هنوز که هنوز است هاکی مهدیشهر هیچ پایگاهی ندارد و امکاناتی که برای ما در نظر میگیرند بسیار ضعیف است .  با توجه به اینکه در کل استان سمنان هاکی تنها تیمی است که در لیگ برتر شرکت میکند متاسفانه هیچ امکاناتی برای حتی تمرین بازیکنان در نظر گرفته نمیشود و ما برای تمرین باید بین 3 سالن جا به جا شویم ( سالن شهید رجائی ، مالک اشتر ، کارگران ) .

*: به عنوان یک چهره موفق ورزشی چه پیشنهادی به سایرین دارید

**:ورزش به صورت همگانی نیازمند سیاست های کلان است که می بایست توسط مسئولین اعمال گردد . نتایج این سیاست ها ارتباط نزدیکی با سلامت جامعه دارد و تغییرات زمان و ماشینی شدن زندگی اهمیت آن را پر رنگ تر از قبل نموده است . اما در خصوص ورزش حرفه ای باید عرض کنم که زمانی مهدیشهر بهترین والیبال و بسکتبال و کشتی و دوومیدانی استان سمنان را داشت و تیم هاکی آن نیز کماکان بهترین است . با توجه به اینکه امکانات شهرستان مهدیشهر در سطح یک شهرستان نیست نیازمند کمک کارخانجات صنعتی اطراف مهدیشهر  برای جذب اسپانسر هستیم تا به نحوی گسترش سالن های ورزشی منجر به این شود که روزی شاهد این باشیم که سالن های ما شلوغ تر از قهوه خوانه های سنتی باشد .

*:نظر شما در خصوص فعالیت سایت سنگسر و کتابی که تحت عنوان سالانه فرهنگی اقتصادی مهدیشهر چاپ و توزیع گردید چیست ؟

**:کتاب سالانه فرهنگی اقتصادی شماره اول  را خیلی استفاده کردم و همیشه همراهم بود ولی کتاب امسال را هنوز مطالعه نکرده ام ولی بسیار از کار شما و مجموعه شما لذت بردم و تشکر میکنم .

*: در پایان اگر سخن ناگفته ای مانده بفرمایید .

**: ان شاء الله امثال شما که بدون چشم داشت به معرفی منطقه میپردازند و باعث احساس غرور همشهریان میشوند همواره حضور داشته باشند .

*:ما نیز برای شما و تیم ملی و تیم سایپای مهدیشهر آرزوی موفقیت میکنیم و از وقتی که در اختیار ما قرار دادید سپاس گذاریم .

 


 

نظر راجع به این مطلب

Tags: در, از, به, با, مهدیشهر, که, برای, این, های, را, ما, مسابقات, تیم, هاکی, ایران

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن