You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

شنبه, 03 آبان 1399

مصاحبه با اسفندیار صفایی سرمربی تیم ملی هاکی ایران

ایمیل پرینت PDF

                                                                                                                            
                                  

 

اسفندیار صفایی سرمربی تیم ملی هاکی ایران که موفق شده است دو سال پیاپی قهرمانی رقابت های هاکی آسیا  را کسب کند یکی از از چهره های فاخر سنگسری در عرصه ورزش این مملکت است . چندی قبل خبر قهرمانی تیم ملی هاکی ایران را منتشر نمودیم و قول تهیه مصاحبه ای با سرمربی سنگسری تیم ملی را دادیم . به  بهانه این  قهرمانی گفتگوی زیر را تقدیم شما همشهریان عزیز در هر کجای دنیا که هستید مینماییم . امید است مورد توجه قرار گیرد .                                                                                                     

* سایت سنگسر .آی آر : ابتدا ضمن عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبریک مجدد بابت قهرمانی پرشکوه تیم ملی هاکی ایران در مسابقات قهرمانی آسیایی لطفا توضیحاتی در خصوص مسابقات و همچنین معرفی اعضای سنگسری ( مهدیشهری ) حاضر در این تیم بپردازید .

** اسفندیار صفایی : این مسابقات دومین دور کاپ مردان آسیا بود ، ما از هفت ماه پیش از شروع مسابقات اردوهایمان را شروع کرده بودیم .سطح مسابقات با توجه به اینکه دومین سال برگزاری مسابقات بود بسیار قوی تر بود و ما پیش از آغاز مسابقات پیش بینی این مسئله را کرده بودیم و اردوهای مختلفی در بندر ترکمن و گرگان برگزار کردیم و تیم سطح خیلی خوبی داشت . اعضای سنگسری تیم ملی هاکی ایران غیر از بنده به عنوان سرمربی شامل آقای محمد علی ملک احمدی به عنوان مربی ، مهدی ملک احمدی به عنوان کاپیتان و عباس اروئی و علی اصغر صداقتی به عنوان سایر بازیکنان مهدیشهری در تیم ملی حاضر بودند که البته آقای صداقتی در مسابقات این دوره از اردو جا ماندند و در رقابت ها حضور نداشتند .                                                                                                                                                                                            

* : در خصوص بازی فینال هم توضیحاتی بدهید .

** : بازی فینال با تیم مالزی میزبان مسابقات بود که با وجود اینکه از امتیاز میزبانی و تماشاگر برخوردار بودند و با وجود رابطه نزدیک تیم مالزی با کنفدراسیون آسیا که در کشور مالزی مستقر است و همچنین رئیس و دبیر فدراسیون که مالزیایی هستند توانستیم با نتیجه سه به دو به پیروزی برسیم  و قهرمانی رو جشن بگیریم .

* : دلیل موفقیت سنگسری ها در زمینه ورزش هاکی از نظر سر مربی تیم ملی چیست ؟

** : مربیان کوشا و پیشکسوتان دلسوز  - فیزیک مناسب و توانایی جسمانی بالا جوانان مهدیشهر به علت اقلیم کوهستانی منطقه

* : با توجه به این استعداد آیا  امکانات موجود در شهرستان را مناسب ارزیابی میکنید ؟

** : چند سال پیش زمینی را در ضلع شرقی میدان نماز برای احداث چمن مصنوعی در نظر گرفته شد و کلنگ آن زده شد و حتی جزو اعتبارات عمرانی استان منظور گشت ولی از این موضوع چند سال میگذرد و این زمین بدون هیچ پیشرفتی باقی ماند و  حتی مشکلاتی در خصوص  اختصاص  آن به هاکی پیش آمد و  هم اکنون متولی و پیگیری در خصوص اتمام این پروژه وجود ندارد . در صورتیکه این امکانات اولیه مهیا شود به مراتب شاهد پیشرفت های بیشتری در زمینه هاکی در سطح شهرستان مهدیشهر خواهیم بود . سایر شهرستان ها مثل همدان ، کرمانشاه ، تبریز ، گچساران زمین خود را افتتاح نموده اند وما در این زمینه احساس میکنیم با این وجود  فدراسیون هاکی، مهدیشهر را از پتانسیل های اصلی کشور میداند.

* : دلیل این مسئله چیست ؟ آیا واقعا توانایی خاصی در این شهر وجود دارد ؟

** : ببینید من از سال هشتاد و سه مربی تیم ملی هستم و از سال 60 هاکی مهدیشهر افتتاح شد . هیچ حمایت خاصی از جانب فدراسیون نبوده بلکه تلاش مربیان که زمانی بدنه اصلی تیم ملی بوده اند و شامل بنده و آقایان جوادیان ، ملائیان ، خلیل پور و ذولفقاری و .. و پیشکسوت های خوبی که دید قوی به بازیکنان جدید میدادند بوده است .  به عنوان مثال آقای جوادیان که جزو تیم منتخب آسیا بودند و این یک انگیزه در بین مهدیشهری ها است . پتانسیل جوانان مهدی شهری در هاکی بسیار بالاست چون در هاکی نقطه ثقل در پایین است و حجم عضلانی بدن میباست بسیار بالا باشد که در بین سنگسری ها این خصوصیات وجود دارد .  این موارد باعث شده همواره شش ، هفت عضو تیم ملی هاکی سنگسری باشند و جالب اینکه هیچ کدام از سنگسری ها از اردوی تیم ملی خط نخورده اند و یا کنار گذاشته نشده اند .

* : در خصوص ورزش مهدیشهر وضعیت را چطور میبینید ؟

** :  متاسفانه در حال حاضر شاهد رکود در ورزش مهدیشهر هستیم ، در گذشته تیم والیبال خوبی فعالیت داشت ، همچنین تیم های فوتبال سنگر کار – سپاهان – روستا و یا در ورزش دو میدانی آقایان بختیاری و زرگر که تا حد تیم ملی پیش رفتند ولی در حال حاضر این رکود را شاهدیم .

* : نظر شما در خصوص سایت سنگسر . آی آر چیست ؟

** : سایت بسیار عالی  و کار نو و خوبی است . من جای دیگری ندیدم چنین سایتی ، منظورم سایر شهرستان ها با پتانسیل های بالاتر چنین سایتی ندارند و فکر میکنم به خاطر تاریخ غنی سنگسر باشد این تلاش ها و امیدوارم مدیریت خوب آن ادامه داشته باشد .

* : حرف آخر ؟

** : با وجود اینکه در گرگان زندگی میکنم ولی همواره در مصاحبه ها عنوان کرده ام که سنگسری هستم و از شهرستان مهدیشهر و امیدوارم بتوانم با افتخار آفرینی مان زحماتی که آن منطقه برای ما کشیده جبران کنیم و نام سنگسر آوازه اش همه جا باشد .

* : ممنون و متشکر از وقتی که در اختیار ما و بینندگان سایت سنگسر قرار دادید.

** : خداحافظ شما .

 


نظر راجع به این مطلب

Tags: در, از, به, با, ها, که, است, این, سنگسری, را, مسابقات, تیم, هاکی, ملی, وجود

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن