You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

جمعه, 07 آذر 1399

احمد نادعلیان هنرمند محیطی و خلاق سنگسری

ایمیل پرینت PDF
 
 آقای دکتر نادعلیان هنرمند محیطی که خلاقیت خاصی در زمینه هنری دارند دومین سوژه معرفی چهره های موفق مهدیشهری هاست که ابتدا به مختصری از سوابق ایشان میپردازیم. ایشان متولد سال 42 در سنگسر هستند و در زمینه های طراحی ، نقاشی ، کاریکاتور ، عکاسی و اخیرا حجاری و چیدمان محیطی و هنر محیطی سابقه فعالیت دارند . آقای احمد نادعلیان دارای دکترای هنر از انگلستان میباشند و از ایشان چند مجموعه کتاب طراحی نیز منتشر گردیه است که به عنوان مثال می توان به " مجموعه طرح های احمد نادعلیان " انتشارات برگ اشاره نمود . آقای نادعلیان در فعالیت های نمایشگاهی بسیار پر رنگ و فعال هستند که  اجرای حجاری در جزیره هرمز جشنواره هنر محیطی بندرعباس، فستیوال هنر سبز منطقه فلورانس ایتالیا و پنجمین دوسالانه مجسمه سازی - موزه هنرهای معاصر تهران از جمله آن ها است . 
 

 چند روز پیش با مصاحبه ای که آقای نادعلیان در شبکه چهار سیما داشتند آگاه شدیم آثار ایشان در بعضی خیابان های پایتخت نیز استفاده شده است که به عنوان مثال خ ولیعصر تهران یکی از آن هاست . 

این همشهری ما همواره نسبت به روستای پلور تعلق خاطر خاصی داشته به طوری که همواره این روستا را محلی برای یاد آوری گذشته و دوران کودکی خود میداند و جالب تر اینکه ایشان هر چند وقت یک بار به ییلاقات سنگسری ها در اطراف پلور سری میزند و از مناظر بکر این منطقه نیز در کار هنری خود نهایت استفاده را می برد . در تصویر فوق که مربوط به تابستان امسال است ایشان به ییلاق چپک آمده اند و در گوت در حال استراحت است . البته ایشان بعد از استراحت و پذیرایی به گرفتن عکس از سوژه های مختص عشایر پرداختند که عکس زیر نمایانگر هنر عکاسی ایشان نیز می باشد . 

 شاید بتوان گفت موفقیت اصلی ایشان در هنر محیطی است که ممکن است برای برخی از همشهریان واژه ای جدید باشد . در انتهای این مطلب دیدن این آثار هنری محیطی که در عکس های زیر مشاهده میکنید نیز خالی از لطف نیست . 

 

 

نظر راجع به این مطلب
    Tags: در, از, به, نیز, که, است, این, های, می, هنر, ایشان, آقای, چند, محیطی, نادعلیان

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن