You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

يكشنبه, 06 مهر 1399

حمام دادن گوسفندان قسمت اول

ایمیل پرینت PDF

 

   

  

 

 برای مبارزه با انگلهای خارجی در گوسفندان دامداران سنگسری معمولا گوسفندان خود را دو برهه زمانی از سال اقدام به حمام کردن گوسفندان می نمایند، با توجه به اینکه بیشترین آلودگی به انگلهای خارجی در زمان استقرار گوسفندان در آغل می باشد لذا برای پیشگیری از این امر دامداران قبل از بردن دامهای خود به آغل آنها را حمام کنه می دهند که معمولا مصادف با پاییز می باشد و همچنین هنگام بهار که دامهای خود را از آغل بسمت ییلاق حرکت می دهند نیز به این عمل مبادرت می ورزند تا دامهای که مبتلا شده باشند را درمان کنند.

در تصاویر فوق که توسط گزارشکر ما تهیه شده است چگونکی آماده ساختن حمام را برای شتسوی گوسفندان ملاحظه می فرماید، همانطور که در تصویر اول مشخص است عمق حمام به اندازه قد یک انسان می باشد که موجب میشود گوسفندان در آب مخلوط شده با سم بطور کامل غوطه ور شده و طول حمام را که حدودا 4متر میباشد را شنا کرده واز محل مشخص شده خارج شوند.

سم مورد استفاده برای ازبین بردن انگلها ی خارجی مک تومیل میباشد که بسته به نوع و میزان شیوع انگل و حجم استخر میزان آن متفاوت میباشد.

ادامه این گزارش و چگونکی حمام شدن گوسفندان در قسمت دوم این مطلب ارائه خواهد شد . . .

نظر راجع به این مطلب
Tags: در, از, به, با, که, برای, این, خود, می, را, شده, حمام, گوسفندان, دامهای, خارجی

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن