You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

پنجشنبه, 01 آبان 1399

حمام دادن گوسفندان قسمت دوم ( آخر )

ایمیل پرینت PDF

 

       

 

 

 در قسمت اول گزارش با زمان و علت حمام دادن گوسفندان توسط دامداران سنگسری آشنا شدید در این قسمت چگونگی آن خدمت شما توضیح داده می شود.

جایگاه حمام از سه بخش تشکیل شده است : محوطه ابتدای با ظرفیت معمولا 400 راس ، راهرو و استخر حمام با ظرفیت 2000 الی 3000 لیتر آب و محوطه انتهای با ظرفیت معمولا 300 راس .

پس از تمیز کردن استخر و پر کردن آن با آب تمیز به اندازه کافی و حل کردن سم در آن گوسفندان وارد محوطه ابتدای حمام می شوند سپس بوسیله چوپانها بسمت راهرو ورودی استخر هدایت می شوند ودر انتهای راهرو به داخل استخر پرتاب می شوند و گوسفندان با شنا کردن در طول استخر به طور کامل در محلول آب و سم شناور شده و تمامی بدن آنها حمام می شود و در صورتی که هر گونه بیماری داشته باشند بر طرف می گردد و همچنین از بسیاری بیماریها پیشگیری می گردد و پس از بیرون آمدن از استخر وارد محوطه انتهای می شوند و پس از پر شدن محوطه انتهای  حمام از آن خارج می گردند ، علت اینکه گوسفندان در محوطه انتهای مدتی نگهداری می شوند بخاطر این است :

اول- گوسفندان که در محوطه ابتدایی هستند با دیدن آنها راحتتر بسمت راهروی استخر حرکت میکنند

دوم- آبی که بدن گوسفندان به خود جذب می کند باعث کاهش آب حمام می شود و محوطه انتهای به گونه ای تعبیه شده است که آبی که از بدن گوسفندان جاری می شود را به داخل حمام برگرداند. 

 

نظر راجع به این مطلب

 
Tags: در, از, به, با, که, آن, می, آب, شوند, استخر, حمام, گوسفندان, محوطه, انتهای, کردن

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن