You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

چهارشنبه, 07 آبان 1399

گزارشی از چگونگی فروش بره سنگسری در بین عشایر

ایمیل پرینت PDF

                                                                                                                                              
 

 با توجه به اینکه فصل قوچ اندازی ( نرون ) در بین عشایر سنگسری شهریور ماه می باشد و با در نظر گرفتن مدت زمان آبستنی ( پنج ماه ) و زمانی که بره نیاز به رشد دارد زمان فروش بره سنگسری از تابستان شروع می شود  .

 فروش این دام ها در بین عشایر به سه روش انجام می پذیرد که بستگی به شرایط و امکانات موجود در دسترس عشایر دارد . این سه روش عبارت اند از :

یک - عده ای از دامداران بلافاصله پس از  زمانی که بره را از مادر جدا می کنند اقدام به فروش بره ها می نمایند که معمولا این زمان اوایل تیر ماه می باشد .

دو - گروهی از عشایر پس از جدا نمودن بره از مادر اقدام به پروار بستن و خوراک دادن دستی بره ها می نمایند و پس از دو ماه الی سه ماه در همان منطقه ییلاق بره ها را به فروش می رسانند .

سه -  این گروه از عشایر به دلیل سردی منطقه ییلاق و مشکلات دیگر قادر به نگهداری بره ها در این منطقه نمی باشند و بره ها را به منطقه گرمسیری به عنوان مثال درجزین  انتقال داده و در آنجا پروار می بندند و در پاییز و زمستان با توجه به شرایط بازار به فروش میرسانند .

 

نظر راجع به این مطلب

Tags: در, از, به, ها, که, این, سنگسری, منطقه, می, عشایر, سه, ماه, فروش, زمان, بره

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن