You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

پنجشنبه, 01 آبان 1399

گزارش اختصاصی سایت سنگسر از محرم سال 88 مهدیشهر

ایمیل پرینت PDF
 با تشکر از آقای ساجد عکاس این گزارش

عزاداری امسال در مهدیشهر همچون سال های گذشته بسیار با شکوه برگزار گردید و این مسئله نمایانگر اعتقادات و علاقه مردم این خطه به ائمه اطهار و شور اشتیاق آنان برای برپایی عزاداری سالار شهیدان است که در استان سمنان زبانزد خاص و عام است . 

  

پذیرایی از عزاداران حسینی امسال شاهد ابتکاری جدید در بین همشهریان بود و آن پذیرایی با محصولات و فرآورده های بومی سنگسری نظیر نان فتیر و ماست و خورش بود که در تصویر زیر مشاهده میکنید . 

  

یکی دیگر از نکات این مراسم نذورات مردم و قربانی کردن برای سید و سالار شهیدان بود که به اصطلاح خون ریختن می باشد . عکس زیر گویای این مسئله است البته مهدیشهری ها به علت فعالیت دامداری بیشتر گوسفند قربانی میکنند ولی در این عکس شاهد قربانی کردن مرغ و خروس هستید . 

حضور سایت فرهنگی و اطلاع رسانی سنگسر . آی آر امسال از سال گذشته پر رنگ تر بود و در تصاویر زیر شاهد این مسئله هستید .

 همانطور که در اطلاع رسانی سالانه فرهنگی اقتصادی اعلام شده بود توزیع کتاب سال اول به آن دسته از همشهریان که به هر دلیلی کتاب به دستشان نرسیده بود انجام شد که همانطور که در تصویر ذیل مشاهده میکنید به علت استقبال همشهریان جهت دریافت کتاب برای دقایقی نظم محل پذیرایی از عزاداران مختل گردید که این نشان از محبوبیت این کتاب در بین همشهریان بود که ما را بسیار خرسند نمود  .

در پایان این گزارش هدیه ای ویژه به همشهریانی که موفق به حضور در مهدیشهر و شرکت در عزاداری نشدند تقدیم مینماییم و آن گزارش ویدیویی محرم سال 88 است که به طور خلاصه از کل وقایع محرم امسال مهدیشهر تهیه گردیده است . امیدواریم همشهریان مقیم خارج از مهدیشهر و همچنین خارج از کشور از دیدن این ویدیو لذت برده و بتوانند لحظاتی خود را در بین جماعت عزادارحسینی احساس کنند  .

 

برای دانلود ویدیو اختصاصی سایت سنگسر از محرم سال 88 کلیک کنید . 

 

 

نظر راجع به این مطلب
   

Tags: در, از, به, مهدیشهر, گزارش, که, سال, است, برای, این, همشهریان, کتاب, بود, امسال, محرم

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن