You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

جمعه, 07 آذر 1399

آمادگی شهرستان مهدیشهر برای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی

ایمیل پرینت PDF

 
 
 
 

 

عزیز صفایی دبیر ستاد نوروزی شهرستان مهدیشهر اعلام کرد شهرستان مهدیشهر با توجه به امتیازات ویژه شهرستان و ارتباط با استان های همجوار سمنان و مازندران و سه راهی فولاد محله به سمت دامغان با تمام توان و امکانات و پیگیری های مسئولین و رئیس ستاد نوروزی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی می باشد.

ستاد نوروزی شهرستان که به ریاست عیسی فاضلی فرماندار مهدیشهر و با جانشینی معاون فرماندار آقای کمال طاهریان و دبیری ستاد شهرستان آقای عزیز صفایی و رییس ستاد بخش شهمیرزاد آقای جعفری بخشدار و رئیس ستاد بخش مرکزی هم آقای ناصر علی پارسا بخشدار مهدیشهر می باشند متشکل از 5 کمیته شامل کمیته اسکان و تبلیغات و اطلاع رسانی به ریاست خانم سلمانیان نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان- کمیته انتظامی و امداد جاده ای به ریاست سرهنگ مجتبی اشرفی فرمانده انتظامی شهرستان-کمیته نظارت بر قیمت کالا و خدمات به ریاست اقای بیگلری رئیس اداره بازرگانی شهرستان- کمیته زیباسازی و پاکسازی شهرها و کمپ های بین راهی و اماکن خدماتی به ریاست شهرداران سه شهر درجزین و مهدیشهر و شهمیرزاد- کمیته بهداشت و درمان به ریاست دکتر عمادی رییس مرکز بهداشت شهرستان سمنان می باشد که در هر یک از این کمیته ها 7 تا 8 اداره عضو می باشند.

جهت اسکان موقت مسافران چندین مدرسه در شهرستان در نظر گرفته شده که شامل مکان هایی چون:

مهدیشهر : خانه معلم –روبروی پارکینگ شهرداری

 مهدیشهر : هنرستان شهید بهشتی واقع در انتهای خیابان صاحب الزمان- خیابان شهید بهشتی باشماره تماس 3628393-3622071 -3622055

مهدیشهر : خوابگاه مرکزی مهدیشهر واقع در انتهای خیابان صاحب الزمان- خیابان شهید بهشتی-روبروی سپاه

شهمیرزاد : مدرسه راهنمایی عصمت و توفیقی و آینده سازان واقع در شهرک ولیعصر-روبروی مسجد ولیعصر با شماره تماس  3664600  0232

فولاد محله : آموزشگاه عمار فولاد محله با شماره تماس 3241 368 0231-

چاشم : آموزشگاه قدس چاشم با شماره تماس 3360-3375 372 0231

درجزین : آموزشگاه شهید کلاهی درجزین

این آموزشگاه ها مجهز به سوئیت،اتاق کنفرانس،آشپزخانه با امکانات آشپزی و ظروف مورد نیاز ،یخچال،فرش،پتو،تلویزیون،میز و صندلی و غیره می باشد

علاوه بر این مکان ها مساجد جامع شهر و امامزادگانی که در مسیر مسافرین می باشند باهمکاری اداره اوقاف شهرستان تجهیز شده اند من جمله امامزاده قاسم مهدیشهر-امامزاده مهدی شهمیرزاد-امامزاده تاج الدین فولاد محله و امامزاده مهدی چاشم می باشند.

با همکاری هلال احمر مهدیشهر چادر های راهنمای مسافرین نوروزی در میدان ورزش مهدیشهر و مدخل ورودی شهمیرزاد آماده خدمت رسانی و راهنمایی هر چه بهتر مسافران نوروزی با ارائه بروشورهایی از مکان های دیدنی شهرستان می باشند

اورزانس جاده ای هم در مدخل ورودی مهدیشهر- شهمیرزاد – فولاد محله و چاشم مستقر می باشند.

همچنین تدابیری اندیشیده شده که در میدان ورزش مهدیشهر نمایشگاهی با همکاری شورا و شهرداری و اداره بازرگانی و اداره میراث فرهنگی برپا شود که سوغات و صنایع دستی شهر برای فروش در معرض نمایش قرار گیرد.

در این نمایشگاه برای سوغات ویژه سنگسر از بخش خصوصی درخواست شده که با نصب چادر محلی گوت در میدان ورزش فراورده های لبنی به صورت بهداشتی و با نظارت مرکز بهداشت شهرستان و با قیمتی مناسب به مسافران و مهمانان ارائه شود.همچنین در این نمایشگاه از صنایع دستی مهدیشهر به ویژه لباس محلی سنگسری به صورت سمبلیک و هم برای فروش در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.در ابتدای ورودی شهر شهمیرزاد هم نمایشگاهی ترتیب داده شده که صنایع دستی و سوغات شهمیرزاد به ویژه گردو و آلو ارائه خواهد شد.

همچنین موزه عشایری مهدیشهر واقع در خیابان امام-طبقه فوقانی شورای شهر در ایام تعطیلات به روی علاقمندان گشوده است و آماده بازدید مسافران و مهمانان علاقمند می باشد.

تمام دستگاه های اجرایی شهرستان خصوصا دستگاه هایی که جنبه خدماتی دارند همچون بخشداری ،شهرداری،راه و ترابری، بیمارستان،ادارات اب و برق و گاز،اورژانس ،جمعیت هلال احمر،ستاد حوادث غیر مترقبه شهرستان، دادگستری هر روزه در محل اداره کشیک می باشند و برای امادگی با هر گونه حوادث احتمالی هماهنگ شده است .

ستاد نوروزی شهرستان هم از ساعت 7الی12 صبح و 3 الی 30/7 بعد از ظهر در محل فرمانداری در ایام نوروز کشیک و جوابگوی سئوالات مردم با شماره تماس 3628680-3622424 می باشند.

تدابیری اندیشیده شده که امداد خودرو و آپاراتی ها در ایام نوروز فعال می باشند. و نانوایی ها و مغازه های کشیک از طریق اتحادیه مربوطه در نظر گرفته شده تا در تهیه اقلام خوراکی همشهریان و مهمانان مشکلی نباشد.  برای تامین سوخت بنزین و جایگاه های عرضه سوخت CNG درمهدیشهر و شهمیرزاد تدابیری اندیشیده شده و همچنین پیگیری هایی در تاکید به بانک های عامل سطح شهرستان جهت پر نمودن خود پردازها از وجوهات انجام شده است.

همچنین دبیر ستاد نوروزی شهرستان از مردم خواست هماهنگی لازم با عوامل ذیربط به خصوص در روز 13 فروردین که موج عظیمی از جمعیت شهر های همجوار به این شهرستان می ایند را داشته باشند. عزیز صفایی اظهار امیدواری کرد مسافران نوروزی خاطره خوبی از مهدیشهر و از مناطق ییلاقی و گردشگری شهرستان داشته باشند و به آنان خوش بگذرد.

Tags: در, از, به, با, مهدیشهر, که, های, شهرستان, می, شهر, شده, شهمیرزاد, ستاد, نوروزی, باشند

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن