You are here

سنگسر.آی آر

نخستین و پربازدیدکننده ترین سایت شهرستان مهدیشهر

شنبه, 11 آذر 1402

معرفی سایت سنگسر . آی آر

ایمیل پرینت PDF

ضمن خوش آمد گویی به شما که از سایت فرهنگی سنگسر . آی آر بازدید به عمل آورده اید توجه شما را به اهداف تاسیس سایت و معرفی کادر مدیریتی و مجموعه فعال در سایت معطوف می داریم .
سایت سنگسر . آی آر درست چند وقت قبل از شهرستان شدن مهدی شهر ( سنگسر ) ثبت گردید که از این حیث جالب و میتوان آن را به فال نیک گرفت . این سایت از تاریخ 24 آبان 1386 رسما فعالیتش را در جامعه ی مجازی آغاز کرد . بخش های مختلفی من جمله اخبار روز مهدیشهر - دانلود عکس و فیلم و کلیپ و موسیقی - چت - نظر سنجی - مقالات گوناگون  راجع به مهدیشهر - مصاحبه با بزرگان و مفاخر مهدیشهر - گزارش از ییلاق و قشلاقات سنگسری ها - عضویت - تصاویر ماهواره ای - معرفی چهره های موفق - آموزش زبان سنگسری - مقالات تخصصی - هواشناسی - تریبون گفتگو آزاد - سنگسر . آی آر بین الملل - اخبار روز جهان - استخدام و کاریابی  و ... در این سایت گنجانیده شده تا پربار تر گردد . ضمن اینکه طراحی حرفه ای سایت توسط تیم فنی سایت سنگسر انجام گردید که در نوع خود در بین سایت های مشابه بی نظیر است .
هدف ما  از تاسیس این سایت زنده نگاه داشتن  رسوم و سنت های ایل باسابقه ی سنگسری و اطلاع رسانی از شهرستان مهدیشهر است ، با توجه به نفوذ بی حد و حصر اینترنت در جامعه ی جهانی این هدف دور از انتظار نیست ،  باشد که سبب معرفی فرهنگ و آداب ایل سنگسری در سطح بین المللی گردد . بر اساس این هدف بزرگ ما تصمیم داریم این سایت را به شهری مجازی تبدیل کرده تا کلیه مهدیشهری ها در سراسر دنیا با ورود به این سایت احساس کنند گویی در مهدیشهر ( سنگسر ) هستند و همه همشهریان از یکدیگر و موفقیت های هم آگاه شده و از یکدیگر الگو بگیرند .

یکی از موفقیت های سایت سنگسر . آی آر انتشار کتاب سالانه فرهنگی اقتصادی مهدیشهر است که در سال 88 در بین کلیه مهدیشهری ها به طور وسیع به رایگان توزیع گشت. این کتاب به معرفی مردم مهدیشهر و ایل سنگسر پرداخت و توانست با معرفی اینترنت به صورت ملموس در این کتاب فرهنگ رسانی در زمینه فناوری  اطلاعات به همشهریان داشته باشد . در بخش اقتصادی نیز این کتاب اطلاعات اصناف مهدیشهری ها را در سطح شهرستان توسط نمایندگان خود جمع آوری نمود و بانک بزرگی از اطلاعات اصناف تهیه نمود . دراین بانک اطلاعاتی ، اطلاعات همشهریان مهدیشهری سراسر دنیا که اطلاعاتشان از طریق سامانه اینترنتی ثبت شد نیز  موجود است . در خصوص توزیع این کتاب نیز رکوردی از توزیع یک اثر فرهنگی در این خطه رقم خورد ،  با توزیع ده هزار جلد کتاب به سنگسری ها در سراسر گیتی که بیش از 6500 جلد آن در شهرستان مهدیشهر درب منازل همشهریان تحویل داده شد و در حدود 3000 جلد آن در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران ، سمنان ، شاهرود ، دامغان ، اصفحان ، گرگان ، گنبد ، مشهد ، بوشهر و ... از طریق پست به رایگان ارسال شد ، همچنین نزدیک به 100 جلد از این کتاب نیز به خارج از کشور ارسال شد . در خصوص جمع آوری اطلاعات محل سکونت همشهریان در سراسر کشور و خارج از کشور از طریق سایت اینترنتی ،  فرم ها و تراکت هایی که در سطح شهر به صورت وسیعی توزیع شد و همچنین همکاری با انجمن مهدیشهری های مقیم مرکز اقدام نمودیم که در حال حاضر بزرگترین بانک اطلاعات محل سکونت همشهریان را توانسته ایم جمع آوری کنیم که این اطلاعات در توزیع شماره دوم کتاب قطعا کمک شایانی به ما نمود ، به طوری که توزیع کتاب در سال دوم حتی از سال اول آن نیز قوی تر خواهد بود . پروژه سالانه فرهنگی اقتصادی مهدیشهر تماما با هزینه های حاصل از جذب آگهی تامین میگردد  .

در سال گذشته با استقبال مسئولین محترم شورای اسلامی مهدیشهر ، امام جماعت شهر و پایگاه بسیج عشایری شهرستان مهدیشهر  حرکت به سوی اطلاع رسانی اینترنتی در تشکل ها و نهاد های دولتی را آغاز نمودیم و امیدواریم با همکاری بیشتر و تلاش روز افزون با گسترش این تعاملات  تمامی مشکلات ایجاد شهر مجازی مهدیشهر را  از سر راه برداریم .

سایت سنگسر با تشکل ها و گروه های مردمی همسو نیز تعامل خوبی برقرار کرده که در بین آنها می توان به انجمن مهدیشهری های مقیم مرکز - موسسه خیریه فدک، انجمن پیام آوران صلح و دوستی و موسسه مبارزه با دخانیات اشاره کرد . ضمن اینکه این سایت از اقبال خوبی در بین رسانه های جمعی برخوردار بوده و با تمامی نشریات فعال در مهدیشهر و برخی نشریات استانی سمنان همکاری داشته  و با رادیو صدای آشنا و صدا و سیمای استان سمنان نیز برنامه هایی در دست تهیه خواهد داشت .

متاسفانه در اواخر سال 88 و در سفری که جمعی از دست اندر کاران این سایت به مهدیشهر داشتند که به منظور تکمیل پروژه سالانه فرهنگی اقتصادی مهدیشهر2 تدارک دیده شده بود این سایت یکی از مهره های کلیدی و شاخص مدیریتی خود را  طی یک سانحه رانندگی از دست داد و به سوگ نشست . این ضایعه لطمات جبران ناپذیری برای این سایت به همراه داشت ، زحمات بی شائبه این عزیز از دست رفته در شکل گیری و راه اندازی این سایت و همچنین چاپ و نشر کتاب سالانه فرهنگی اقتصادی مهدیشهر نقش فراوانی داشت که قطعا جبران آسیب های ناشی از فقدان این مدیر توانمد در سایت فرهنگی و اطلاع رسانی سنگسر . آی آر مدت ها زمان خواهد برد .با همه مشکلات و سختی ها با کمک تک تک همکاران و همشهریان نهایت توانمان را به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم راه این زنده یاد را ادامه دهیم  . باشد که با پیشرفت روز افزون این سایت روح آن مرحوم شاد گردد و یاد زحماتش در اعتلای نام مهدیشهر و ایل سنگسر در اذهان همگان باقی بماند.

دومین سالانه فرهنگی اقتصادی مهدیشهر که  با تلاش های زنده یاد مهندس حاج مهدی عبدالحسینی تدارک دیده شده بود در اردیبهشت ماه سال 89 منتشر شد و بدین ترتیب این سایت توانست با چاپ و توزیع بیست هزار جلد کتاب در طی دو سال متوالی به بالاترین سطح ممکن در خصوص انتشار یک اثر فرهنگی در مهدیشهر دست یابد . این کتاب که از نظر کمی و کیفی نسبت به سال اول پربارتر است در بین همشهریان مهدیشهری سراسر دنیا به رایگان توزیع خواهد شد

با تلاش زیاد بستری مناسب برای استفاده همشهریان مهیا نموده ایم ، اهداف و برنامه های فراوانی داریم که نیازمند راهنمایی و همفکری شما عزیزان همشهری است  و تک تک همشهریان میتوانند در این راه همراه ما باشند . شما همشهری عزیز میتوانید با عضویت در سایت علاوه بر مزایای ویژه اعضا  با معرفی این سایت به همشهریان مهدیشهری در این مهم یاری رسان ما باشید  . همچمنین می توانید با ارسال اخبار و عکس و ... با ما همکاری کنید . سایت فرهنگی و اطلاع رسانی سنگسر . آی آر  به عنوان بزرگترین، با سابقه ترین و پربازدیدکننده ترین سایت فعال در شهرستان مهدیشهر دست کلیه همشهریان علاقمند که تمایل به همکاری به صورت افتخاری در سایت را دارند را به گرمی میفشارد .

 

برای اعلام همکاری با سایت سنگسر . آی آر اینجا را کلیک کنید

در آخر کادر مدیریتی سایت را خدمت شما عزیزان معرفی میکنم :

مدیر مسئول و سردبیر سایت : محمد عبدالحسینی
معاونت سایت و مدیریت شهر مجازی  : زنده یاد مهندس مهدی عبدالحسینی
مدیر  برنامه ریزی سایت : مهندس پویا خادمیان

همچنین سایت سنگسر  از :

مشاورین با حضور جناب آقایان علی مسلمان و افشین هاشمیانی استفاده نموده است .

همکاران ما عبارت اند از :

هماهنگی و ارتباطات : آقای محمد مسلمان

نمایندگان : آقایان محمد شهریاری ، امیر بینایی ، عباس ربانیان

کارشناس امور فنی رایانه : سعید لطفی

کارشناس زبان شناسی سنگسری : آقای ناصر صباغیان

عکاس :  علی کارگر ایرانی

خبرنگاری ( مصاحبه ) : سرکار خانم مختاری

طراحی و سکیوریتی ( امنیت ) سایت : مهندس محراب حاج حسینی ( مسئول شرکت نجما ) - مهندس سیامک ابراهیمی

هاستینگ : مهندس علی یگانه  ( مسئول شرکت AYPWEB )

سایر همکاران افتخاری سایت سنگسر . آی آر :

استاد کیوان مصباحی ( مشاور هنری ) -  آقای حسن پاکزادیان ( مشاور فرهنگی) - مهندس رضا صباغیان ( کارشناس کشاورزی ) - مهندس حامد عبدالحسینی ( کارشناس امور دام ) -  سرکار خانم حیدر پور ( محقق و پژوهشگر ) - آقای مازیار حاج علیان ( امور خبری )- همتا ( شعر و سرگرمی )   .

لیست بالا بخشی از همکاران فعال می باشد و از آوردن اسامی افرادی که به صورت موقتی در خدمتشان بوده ایم و همکاری کوتاهی با ما داشته اند خودداری نموده ایم .

با تشکر از توجه شما

 

Tags: در, از, به, با, مهدیشهر, آی, که, سایت, این, های, آر, سنگسر, را, همشهریان, کتاب

Share:Ask!BlinkBits!Blinklist!Blogmarks!BlogRolling!Cannotea!Del.icio.us!Digg!Diigo!DZone!Free and Open Source Software NewsFacebook!Fark!Faves!FeedMeLinks!Furl! GodSurfer!Google!linkaGoGo!Live!Ma.gnolia!Maple!Mister-Wong!Mixx!MyLinkVault!MySpace!Netscape!Netvouz!Newsvine!RawSugar!Reddit!ShoutWire!Simpy!Slashdot!Smarking!
Spurl!Squidoo!StumbleUpon!Swik!Tailrank!Technorati!Wists!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن